Krok za krokom
  1. Zaregistruj sa na stránke www.premieraquatics.sk a do 48 hodín ťa budeme kontaktovať a poskytneme ti bližšie informácie. Registrácia je bezplatná a nezáväzná!
  2. Stretneme sa osobne (resp. všetko vysvetlíme telefonicky), kde zodpovieme všetky tvoje otázky.
  3. Ak sa rozhodneš vycestovať do USA, aktivujeme ti tvoje Premier Aquatics konto, za pár minút si vo svojom konte vytvoríš online životopis a prihlásiš sa na kurz plavčíka, ktorý ti najviac vyhovuje. Zoznam kurzov plavčíka, ktoré organizujeme na Slovensku, si vieš pozrieť TU.
  4. Pôjdeš do cestovnej kancelárie CKM (naša partnerská Work and Travel USA agentúra na Slovensku), kde uhradíš poplatok za pracovné povolenie a.k.a DS-2019. Získanie pracovného povolenia je nevyhnutné, ak chceš letieť do USA a vie ti s ním pomôcť jedine agentúra. Na základe tohto povolenia môžeš žiadať o J1 víza do USA na program Work and Travel USA. V agentúre si nezabudni zvoliť tzv. program "Lifeguard", ktorý je zvyčajne o niečo lacnejší ako program Job Placement / Job Fair (program, kde ti prácu hľadá agentúra), čo nepotrebuješ, lebo prácu už máš vybavenú u nás (v Premier Aquatics).
  5. Na Slovensko príde tvoj americký zamestnávateľ, s ktorým absolvuješ krátky osobný pohovor a hneď po pohovore nasleduje trojdňový kurz plavčíka. Certifikát plavčíka (certifikáty vystavené Americkým červeným krížom, ktoré majú platnosť 2 roky) obdržíš po prílete do USA.
  6. Po absolvovaní kurzu plavčíka (do 5 pracovných dní) dostávaš pracovnú zmluvu (tzv. job offer), ktorý potrebuješ na vybavenie pracovného povolenia DS-2019 v agentúre. Ak si ešte v agentúre nebol(a), teraz je ten najvyšší čas. So všetkým ti ale pomôžeme a všetko vysvetlíme,, o to sa nemusíš báť :-)
  7. Nasleduje vízový pohovor na ambasáde (poplatok 160 USD pre americkú ambasádu uhradíš prostredníctvom agentúry, ktorá ti s celým procesom pomôže).
  8. Po pohovore na ambasáde si zakúpiš spiatočnú letenku na letisko IAD (Washington Dulles) alebo DCA (Washington Ronald Reagan). Cena spiatočnej letenky je približne 450 až 650 eur. Letenku ale odporúčame zakúpiť si čo najskôr, aby si ju mal(a) čo najlacnejšiu - naši študenti odlietajú do USA zvyčajne z letiska Viedeň, Budapešť, Krakow, Košice alebo Praha.
  9. Odlietaš do USA. Po príchode do USA ťa na letisku (IAD alebo DCA) vyzdvihne zamestnávateľ, ubytuješ sa na apartmáne a začínaš pracovať ako plavčík na bazéne! Užívaš si slnko (niekedy ti bude poriadne liezť na nervy :P ) a sem tam navštíviš s kamarátmi nejakú tú párty alebo si spravíte krátky výlet do Ocean City, Virginia Beach, Washingtonu DC, Philadelphie alebo do New York-u. Po skončení práce (7.9.2020) začneš s kamarátmi cestovať po USA (ak máš hlboko do vrecka, môžeš ostať pracovať až do 15. septembra a cestovať len po okolí).
  10. Vrátiš sa domov (približne 20. až 30. septembra) – s kopou zážitkov, skúseností, a pokiaľ budeš rozumne hospodáriť, tak aj s nejakým tým dolárom vo vrecku. Ako bonus navyše, budeš mať lepšiu angličtinu. Čo ti navždy zostane v pamäti je najlepšie leto v tvojom živote, spomienky na šialené párty, úsmevné príhody z cestovania a keďže nie všetko je ideálne, spomenieš si aj na tie prekážky, ktoré si musel(a) prekonať a ktoré ťa posunuli ďalej :-)

V prípade, že neprejdeš pohovorom so zamestnávateľom, nespravíš kurz plavčíka alebo nevycestuješ do USA kvôli závažným zdravotným/rodinným dôvodom, poplatok za kurz plavčíka ti vrátime v plnej výške! Pre viac info pozri našu garanciu vrátenia peňazí.