Kurz plavčíka

Pred vycestovaním do USA absolvuješ kurz plavčíka a získaš certifikáty od Amerického červeného kríža. Kurzom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross z USA (a minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite to zvládneš! Na kurze si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba výkon ako na olympiádu.   

Prekurz:

Kurz plavčíka začína tzv. prekurzom, kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz sa skladá z týchto disciplín, ktoré sú bez časového limitu:

  • zaplávať 3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),
  • vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,
  • udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! 

Trojdňový kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici v mesiacoch január až marec (klikni TU pre presný zoznam našich voľných kurzov plavčíka na Slovensku a v Česku) - kurz plavčíka sa zvyčajne koná od štvrtka do nedele, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Ak prídeš do USA už 22.5.2020 alebo skôr a odpracuješ celé leto, z poplatku za kurz plavčíka ti zamestnávateľ preplatí 200 USD (poplatok za kurz zaplatíš na Slovensku a zamestnávateľ ti 200 USD preplatí po skončení leta) a navyše, zamestnávateľ ti po skončení leta vyplatí ešte aj bonus 1 000 USD (viac info TU).

Kurz Plavčíka:

Po úspešnom absolvovaní prekurzu ťa čaká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka trvá 3 dni a organizujeme ho zvyčajne v dňoch piatok, sobota a nedeľa (presný zoznam aktuálnych kurzov plavčíka nájdeš TU). Čaká ťa 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na plavárni a 22 hodín v triede).

Na záver absolvuješ záverečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každom kurze bude zabezpečený aj preklad do slovenčiny (na požiadanie), preto sa nemusíš báť, že niečo nepochopíš! Po úspešnom absolvovaní testov obdržíš certifikát CPR+AED+First Aid+Lifeguarding, ktorý má platnosť 2 roky (nová verzia certifikátov od American Red Cross).

Na kurze plavčíka dostaneš resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene kurzu zahrnutý vstup na plaváreň, ktorá bude uzavretá len pre účastníkov kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme v mesiacoch január až marec v Banskej Štiavnici (aktuálne voľné termíny nájdeš TU). Na kurze plavčíka ti ponúkame možnosť dokúpiť si za zníženú cenu 59 eur ubytovanie a stravu (ubytovanie od štvrtka do nedele a strava je zabezpečená od piatku do nedele - raňajky, obedy a coffee break). Samozrejmosťou pri ubytovaní je neskorší check-out v nedeľu (až po skončení kurzu).

Často dostávame otázku, prečo organizujeme kurzy plavčíka v Banskej Štiavnici? Je to z viacerých dôvodov (dobrá poloha v centrálnej časti SR, super bazén uzavretý len pre naše potreby, nádherné centrum mesta, mnoho "team-bulding" aktivít v okolí a pod.) - ten najdôležitejší je, že takmer všetci naši minulí plavčíci by podľa prieskumu nevymenili toto miesto konania kurzu za iné, keďže napr. v Bratislave nevieme ponúknuť spolu s kurzom aj ubytovanie (resp. vieme, ale bolo by to veľmi veľmi drahé ...). Vyučovanie v triede prebieha v rovnakej budove, kde máme zabezpečené aj ubytovanie a preto je tento kurz ideálnym miestom na nájdenie parťáka/parťáčky na cestovanie do USA, pokiaľ cestuješ sám/sama. Uvidíš, bude sa ti tam páčiť :-) 

Pozri si nasledujúce video a hneď na začiatku uvidíš, z čoho sa skladá prekurz a ako môže vyzerať tvoje leto v USA