Letenky, poistenie a víza

Letenky do USA:

Ak chceš ísť do USA, predpokladáme, že tam nepôjdeš loďou. Zastav sa v najbližšej CKM pobočke a v pohodlí si rezervuj svoju letenku za najlepšie ceny. Letenku si môžeš rezervovať aj online na www.ckm.sk. Pozor – ako účastník programu Work and Travel si povinný zakúpiť si spiatočnú letenku (ako účastník programu W&T podliehaš reguláciám amerického sponzora, ktorý to vyžaduje) a letenku si môžeš zakúpiť cez CKM (odporúčame) alebo aj mimo CKM.

Odporúčame kupovať letenku priamo cez CKM, pretože ti garantujú správnosť vystavenej letenky, skontrolujú ti ju s tvojimi dátumami na pracovnom povolení DS-2019 a vystavia ti podľa nej poistenie na celú dobu pobytu v USA. CKM je overený predajca leteniek na Slovensku a vyhľadá ti letenku za najlepšiu cenu! 

Pokiaľ ideš pracovať pre zamestnávateľa Premier Aquatics, zamestnávateľ ťa vyzdvihne na letisku Washington Dulles International (kód letiska IAD) alebo Washington Ronald Reagan (kód letiska DCI). Neodporúčame si kupovať letenku s príletom do iných miest, pretože sa budeš musieť na svoj apartmán dopraviť sám a na vlastné náklady ...

Cestovné poistenie:

Účastník programu Work and Travel USA musí byť poistený na celú dĺžku pobytu v USA. Na prvých 30 dní môžeš využiť špeciálne zvýhodnené poistenie k ISIC preukazu a na zvyšok pobytu poistenie od spoločnosti UNION za zvýhodnených podmienok (cestovné poistenie si zakúpiš a zaplatíš v CKM 2000 Travel). Cestovné poistenie ťa bude na celé leto stáť od 87 eur a viac, presná suma ale záleží od toho, ako dlho budeš v USA. Presnú sumu ti vypočítame na požiadanie (musíš nám len povedať, kedy cca by si chcel vycestovať do USA a vrátiť sa naspať na Slovensko).

Ceny poistenia "od" zahŕňajú na prvých 30 dní komplexné poistenie (poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, poistenie batožiny aj poistenie zodpovednosti za škodu). Na zvyšné dni ide o poistenie liečebných nákladov. Za malý poplatok môžeš aj na zvyšnú časť pobytu získať komplexné cestovné poistenie. 

Víza do USA:

Každý účastník programu Work & Travel obdrží J1 víza a teda musí prejsť pohovorom na ambasáde. Nie je to nič zložité a na zvládnutie tohto procesu stačí základná znalosť angličtiny. Všetky potrebné informácie o pohovoroch na ambasáde si povieme na plavčíckych kurzoch. Neváhaj nás kontaktovať a zodpoveime ti všetky otázky súvisiace s priebehom vybavovania DS-2019 formulárov, víz a podobne.

S vybavením J1 víz ti pomôže naša partnerská spoločnosť CKM 2000 Travel. Poplatky za program Work and Travel USA v CKM postupne rastú, preto sa u nich registruj čo najskôr!