Letenky, poistenie a víza

Letenky do USA:

Ak chceš ísť do USA, predpokladáme, že tam nepôjdeš loďou. Zastav sa v najbližšej CKM pobočke a v pohodlí si rezervuj svoju letenku za najlepšie ceny. Letenku si môžeš rezervovať aj online na www.ckm.sk. Pozor – ako účastník programu Work and Travel si povinný zakúpiť si spiatočnú letenku (ako účastník programu W&T podliehaš reguláciám amerického sponzora, ktorý to vyžaduje) a letenku si môžeš zakúpiť cez CKM (odporúčame) alebo aj mimo CKM.

Zamestnávateľ ťa vyzdvihne na letisku Washington Dulles International (kód letiska IAD) alebo Washington Ronald Reagan (kód letiska DCI). Neodporúčame si kupovať letenku s príletom do iných miest, pretože sa budeš musieť na svoj apartmán dopraviť sám a na vlastné náklady ...

Cestovné poistenie:

Účastník programu Work and Travel USA musí byť poistený na celú dĺžku pobytu v USA. Na prvých 30 dní môžeš využiť špeciálne zvýhodnené poistenie k ISIC preukazu a na zvyšok pobytu poistenie od spoločnosti UNION za zvýhodnených podmienok (cestovné poistenie si zakúpiš a zaplatíš v CKM 2000 Travel). Cestovné poistenie ťa bude na celé leto stáť od 87 eur a viac (ak vycestuješ do USA počas mája, počítaj s cenou poistenia približne 110-130 eur v závislosti od toho, aký balík poistenia si zvolíš). 

Víza do USA:

Áno, budeš musieť prejsť vízovým pohovorom na ambasáde - nie je to ale nič strašidelné a navyše konzul Matt je veľký típek. Nie je to nič zložité a na zvládnutie tohto procesu stačí základná znalosť angličtiny. Všetky potrebné informácie o pohovoroch na ambasáde si povieme na plavčíckych kurzoch. Neváhaj nás kontaktovať a zodpoveime ti všetky otázky súvisiace s priebehom vybavovania pracovného povolenia DS-2019, získania víz do USA a akékoľvek ďalšie otázky.

Ešte stále váhaš a hľadáš dôvody, prečo NEvycestovať? Tak skús pozrieť interview s našimi plavčíkmi Šimonom a Laurou nižšie. Alebo pozri náš YOUTUBE kanál a zisti viac :-)