Letenky, poistenie a víza

Letenky do USA:

Ak chceš ísť do USA, predpokladáme, že tam nepôjdeš loďou. Na kúpu letenky existuje viacero možností - odporúčame ti preskúmať letenky napríklad cez CKM, Pelikán, Orbitz alebo Sky Scanner. Následne sa informuj vo svojej Work and Travel agentúre (na Slovensku spolupracujeme s CKM), aké letenky ti vedia ponúknuť oni a za akých podmienok si ju môžeš zakúpiť inde ako v agentúre. Pozor – ako účastník programu Work and Travel USA si povinný zakúpiť si spiatočnú letenku a dodržiavať pokyny W&T agentúry (ako účastník programu W&T podliehaš reguláciám amerického sponzora, ktorý to zvyčajne vyžaduje).

Zamestnávateľ ťa vyzdvihne na letisku Washington Dulles International (kód letiska IAD) alebo Washington Ronald Reagan (kód letiska DCA). Neodporúčame kupovať si letenku s príletom do iných miest, pretože sa budeš musieť na svoj apartmán dopraviť sám/sama a na vlastné náklady ...

Cestovné poistenie:

Ako účastník programu Work and Travel USA musíš mať zakúpené cestovné poistenie počas tvojho pobytu v USA. V niektorých Work and Travel agentúrach to funguje tak, že cestovné poistenie je zahrnuté v programovom poplatku, ale niekde býva táto suma oddelená (osobitne platíš programový poplatok a osobitne cestovné poistenie). Po registrácii si s tebou prejdeme všetky tvoje otázky, takže ak ti bude niečo nejasné ohľadom poistenia, neváhaj sa nás pýtať.

Víza do USA:

Áno, budeš musieť prejsť vízovým pohovorom na ambasáde - nie je to ale nič strašidelné a navyše konzul Matt je veľký típek. Nie je to nič zložité a na zvládnutie tohto procesu stačí základná znalosť angličtiny. Všetky potrebné informácie o pohovoroch na ambasáde si povieme na plavčíckych kurzoch. Neváhaj nás kontaktovať a zodpoveime ti všetky otázky súvisiace s priebehom vybavovania pracovného povolenia DS-2019, získania víz do USA a akékoľvek ďalšie otázky.

Ešte stále váhaš a hľadáš dôvody, prečo NEvycestovať? Tak skús pozrieť interview s našimi plavčíkmi Šimonom a Laurou nižšie. Alebo pozri náš YOUTUBE kanál a zisti viac :-)