O práci plavčíka

Práca bazénového plavčíka je veľmi jednoduchá a nenáročná. Je to ideálna pozícia ak sa chystáš do USA (nielen) po prvýkrát alebo si sám a nikto z kamošov nechce s tebou spoznávať svet. Zažiješ kopu zábavy, spoznáš nových ľudí a v neposlednom rade uvidíš ako to vyzerá za veľkou mlákou. Do USA by si mal priletieť do 23. mája 2020 (preferovaný príchod, avšak povoľujeme aj neskoršie príchody) a ako plavčík musíš pracovať najmenej do 7. septembra 2020 (vrátane - tento dátum je povinný). 

Základnou a prvoradou povinnosťou plavčíka je dbať na bezpečnosť návštevníkov, či už vo vode alebo v tesnej blízkosti bazénov. Okrem toho, budeš musieť udržiavať bazén a jeho okolie čisté, kontrolovať chemický stav vody (Chlór, PH) a usmievať sa. Nezabudni na krém na opaľovanie – hoci budeš mať k dispozícii slnečník, slnku sa pri tejto práci nevyhneš.

Myslíš si, že nie si dobrý plavec? Nemusíš sa báť, budeš plavčíkom na bazéne, nie na otvorenom mori. Veľa bazénov nemá väčšiu hĺbku ako 1,5 metra. Aj napriek tomu od teba očakávame, že zaplávaš aspoň 3x100 metrov. Pred odletom do USA absolvuješ kurz plavčíka, kde získaš certifikáty Amerického červeného kríža. Viac info o kurze plavčíka získaš TU!

O ubytovanie sa starať nemusíš, všetko za teba vybaví tvoj zamestnávateľ. Poplatok za ubytovanie je v priemere 125 USD za týždeň na osobu a počas pre-season a post-season ho máš od nás úplne zdarma - dopredu ale nič neplatíš, poplatok za ubytovanie sa ti strhávame postupne počas leta až z výplaty. Budeš bývať maximálne 6 míľ od svojho bazéna, takže si kúpiš bicykel a ušetríš na lístkoch za metro/autobus. Na apartmáne budeš spať na klasickej posteli (nie nafukovací matrac) a samozrejmosťou je základné vybavenie ako hrnce, riady, príbory, poháre, chladnička, rúra na pečenie, klimatizácia, gauč, stôl, stoličky a pod. Niektoré apartmány majú aj práčku (resp. spoločnú práčovňu), umývačku riadu, bazén a ak budeš mať štastie, tak súčasťou apartmánového komplexu bude aj posilovňa, tenisové kurty a pod.

Pokiaľ odpracuješ celé leto (od 23. mája 2020 do 7. septembra 2020), získaš od zamestnávateľa bonus  1 000 USD (pre viac info pozri tu). Aby toho nebolo málo, pri odpracovaní celého leta budeš mať plavčícku uniformu úplne zdarma (inak 75 USD)! Samozrejmosťou je u nás preplatenie 200 USD z nákladov na kurz plavčíka úplne všetkým plavčíkov, bez ohľadu na dátum príchodu do USA (pre viac info pozri tu).

Samozrejmosťou je taktiež zdarma vyzdvihnutie z letiska po prílete do USA (vyzdvihujeme z letísk Washington Dulles a Washington Ronald Reagan). Chápeme, že si v USA po prvýkrát, a preto ti nechceme robiť zbytočný stres!