Login Area

Close Login

Prihlásiť sa | Registrácia

Krok za krokom

Krok za krokom

  1. Zaregistruj sa na stránke JOBinUSA.sk a do 48 hodín ťa budeme kontaktovať a poskytneme ti bližšie informácie. Registrácia je bezplatná!
  2. Stretneme sa osobne (resp. všetko vysvetlíme telefonicky), kde zodpovieme všetky tvoje otázky a prejdeš krátkym pohovorom.
  3. Ak sa rozhodneš ísť do USA, zaplatíš registračný poplatok.
  4. Pôjdeš do najbližšej pobočky CKM 2000 Travel, kde uhradíš poplatok americkej vízovej agentúre. Americká vízová agentúra (niekde označovaný aj ako americký sponzor) je nevyhnutná, ak chceš letieť do USA – posiela na Slovensko tvoje pracovné povolenie (DS-2019 formulár), na základe ktorého dostaneš J1 víza do USA na program Work and Travel USA. V CKM si zvolíš tzv. "Basic Lifeguard" a teda ušetríš oproti programom Job Placement/Job Fair (kde ti hľadá prácu agentúra, čo ti nepotrebuješ, lebo prácu už máš cez JOBinUSA) približne 100 USD.
  5. Príde na Slovensko tvoj americký zamestnávateľ, s ktorým absolvuješ krátky pohovor a hneď bude nasledovať trojdňový kurz plavčíka (poplatok za kurz plavčíka uhradíš vopred alebo až na mieste). Certifikáty dostaneš po prílete do USA.
  6. Po absolvovaní kurzu plavčíka (do 10 pracovných dní) dostávaš svoj job offer (pracovnú zmluvu), ktorý potrebuješ na vybavenie pracovného víza do USA.
  7. Nasleduje pohovor na ambasáde (poplatok 160 USD pre americkú ambasádu uhradíš v CKM 2000 Travel, ktorá ti rezervuje termín pohovoru na ambasáde).
  8. Po pohovore na ambasáde si zakúpiš letenku na konkrétny termín (letenka stojí od 450 € vyššie)
  9. Pred odletom zaplatíš cestovné poistenie v CKM – najlacnejšie na trhu (od 0,85 €/deň) a zároveň s najvyšším finančným krytím! 
  10. Odlietaš do USA. Po príchode do USA ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ, ubytuješ sa na apartmáne a začínaš pracovať ako plavčík! Počas prvých 7 dní po prílete sa registruješ v systéme SEVIS. 

V prípade, že neprejdeš pohovorom, nespravíš kurz plavčíka alebo nevycestuješ do USA kvôli závažnym zdravotným/rodinným dôvodom, bude ti registračný poplatok pre JOBinUSA vrátený v plnej výške! Pre viac info pozri garancia vrátenia peňazí.