Login Area

Close Login

Prihlásiť sa | Registrácia

Kurz plavčíka

Všetkým plavčíkom prajeme

krásne leto 2018 v USA Cool

 

 

 

Pred vycestovaním do USA absolvuješ kurz plavčíka a získaš certifikáty od Amerického červeného kríža. Kurzom ťa budú sprevádzať certifikovaní lektori American Red Cross (+ minimálne jeden slovenský lektor). Výučba prebieha v anglickom jazyku, ale ak máš aspoň základné znalosti angličtiny, určite ho zvládneš! Na kurze si otestujeme aj tvoje plavecké zručnosti, avšak nečakáme od teba olympijsky výkon.   

Prekurz:

Ešte pred samotným kurzom (ráno resp. večer pred oficiálnym začiatkom), musíš zvládnuť tzv. prekurz. Prekurz sa skladá z týchto disciplín (bez časového limitu):

-          3x100 metrov (kraul + prsia + voľný spôsob),

-          vytiahnutie 5 kg predmetu z hĺbky 3 metre a preplávanie s predmetom na hrudi 20 metrov,

-          udržať sa 2 minúty nad hladinou bez použitia rúk (je potrebné "stáť" na mieste a plávať iba nohami). 

Ak náhodou prekurz nezvládneš (čo sa na 99% nestane!), vrátime ti registračný poplatok a taktiež poplatok za kurz plavčíka v plnej výške, takže sa naozaj nemáš čoho báť (viac info v poplatkoch a garancií vrátenia peňazí)! 

Trojdňový kurz sa bude konať v Banskej Štiavnici v mesiacoch február až apríl - kurz plavčíka začína vo štvrtok poobede a končí v nedeľu, takže v pohode zvládneš aj svoje univerzitné povinnosti. Ak prídeš do USA už 25.5.2018 alebo skôr, kurz plavčíka ťa bude stáť iba 150 USD a zamestnávateľ ti po skončení leta vyplatí bonus 500 USD, takže kurz máš v podstate zadarmo a ešte ti ostane aj na kávu Cool (viac info v poplatkoch a o tvojom zamestnávateľovi). Skorším príchodom ušetríš taktiež na poplatkoch v CKM, keďže môžeš využiť lacnejší program Basic (nie Basic Lifeguard) - rozdiel v cene približne 150 USD.

Kurz Plavčíka:

Po úspešnom absolvovaní prekurzu ťa čaká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka začína v piatok ráno (po prekurze) a ukončenie je vždy v nedeľu večer. Čaká ťa 35 hodín intenzívnej výuky (cca 13 hodín na bazéne a 22 hodín na suchu).

Na záver absolvuješ záverečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každom kurze bude zabezpečený aj preklad do slovenčiny (na požiadanie), preto sa nemusíš báť, že niečo nepochopíš! Po úspešnom absolvovaní testov obdržíš certifikát CPR+AED+FirstAid+Lifeguarding, ktorý má platnosť 2 roky (nová verzia certifikátov od American Red Cross).

Na kurze plavčíka dostaneš resuscitačnú masku, píšťaľku, lifeguard manuál, rukavice, plavčícku mikinu a taktiež je v cene kurzu zahrnutý vstup na bazén, ktorý bude uzavretý len pre účastníkov kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme v mesiacoch február až apríl v Banskej Štiavnici. Ponúkame ti možnosť dokúpiť si za zníženú /celkovú/ cenu 50 eur ubytovanie na 3 noci a stravu (raňajky, obedy, coffee break).