Poplatky

U nás sa nestane, že by sme pred tebou niečo zatajili :-) Všetky poplatky, ktoré sú spojené s tvojím vycestovaním do USA, nájdeš nižšie aj s podrobným popisom. Počas leta neplatíš žiadne ďalšie poplatky akejkoľvek agentúre a celý zárobok ti zostáva. V USA však počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

1

Kurz plavčíka

300 $ (Platíš Premier Aquatics pred alebo počas kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka ťa bude stáť 300 USD (cca 265 EUR). Zamestnávateľ ti ale preplatí 200 USD vo forme dodatočného bonusu, ak odpracuješ celé leto (23. máj až 7. september). 

K cene kurzu plavčíka si môžeš dokúpiť ubytovanie a stravu za 59 eur na osobu na celé trvanie kurzu. Viac informácií o kurze plavčíka nájdeš tu. Plavčícke kurzy u nás zabezpečujú 2 lektory z USA a jeden zo Slovenska. Aktuálne termíny našich kurzov plavčíka nájdeš TU

2

Programový poplatok vo WAT agentúre a SEVIS

od 599 $ (platíš v agentúre - ideálne čím skôr, možnosť platiť iba zálohu 190 USD a zvyšok až po podpise pracovnej zmluvy)

Výška programového poplatku postupne rastie, preto odporúčame registrovať sa v našej partnerskej agentúre hneď ako sa zaregistruješ u nás a potvrdíme ti voľné miesto na kurz plavčíka. SEVIS je administratívny poplatok americkému ministerstvu zahraničných vecí, ktorý je povinnou súčasťou programu WAT USA.

3

Vízový poplatok ambasáde

160 $ (platíš v agentúre - počas marca až mája)

Platíš buď priamo ambasáde (v mene EUR) alebo prostredníctvom Work and Travel agentúry (taktiež v mene EUR, avšak poplatok je prepočítaný bezpečnostným kurzom agentúry). Ak si vyberieš možnosť uhradiť poplatok prostredníctvom agentúry, zúčastníš sa tzv. skupinového pohovoru, pričom za teba v agentúre vybavia takmer všetko a ty len musíš prísť načas na vízový pohovor. Výška poplatku v EUR sa minulý rok pohybovala od 148 eur do 156 eur (v závislosti od výšky aktuálneho výmenného kurzu eur/usd).

4

Cestovné poistenie

od 87 € (platíš v agentúre - po zakúpení letenky)

Cena tvojho cestovného poistenia záleží od dĺžky pobytu a pohybuje sa od 87 EUR (12 týždňov) do približne 115 EUR (16 týždňov). V agentúre ťa poistia na celú dobu tvojho pobytu v USA, čiže cena poistenia bude konečná (neobsahuje skryté doplatky a nemusíš sa nikde inde dopoisťovať). V agentúre si môžeš zvoliť aj tzv. komplexné poistnie, ktoré obsahuje aj nepovinné pripoistenia ako napr. poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu a pod. (konečná cena poistenia môže byť o niečo väčšia ako vyššie uvedené, ale konečné rozhodnutie medzi výberom základného balíka poistenia a komplečného balíka je len na tebe).

5

Spiatočná letenka do USA

od 450 € (letenku si kupuješ počas januára až mája, ideálne čo najskôr, aby bola lacnejšia)

Cena letenky záleží od viacerých faktorov (aktuálne ceny leteckých spoločností, dátum zakúpenia, finálna destinácia v USA a pod.). Do New Yorku sa dá v pohode zakúpiť spiatočná letenka za sumu 400 až 500 EUR, ale odporúčame priletieť na letisko do Washingtonu D.C. (letisko IAD - Washington Dulles alebo DCA - Washington Ronald Reagan), pretože tam ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ. Cena spiatočnej letenky do Washingtonu D.C. sa minulý rok pohybovala v priemere od 480 do 650 EUR.

Poplatky sa platie postupne a na úvod stačí zaplatiť kurz plavčíka resp. aspoň ubytovanie a stravu na kurz plavčíka (59 eur) - samozrejme, ak máš o ubytovanie a stravu počas kurzu plavčíka záujem. Máme obmedzený počet pracovných miest, tak naozaj neváhaj s registráciou.

U nás nemáme čo skrývať - pozri si kompletné pracovné podmienky na leto 2020 TU (doplníme približne 19.10.2019)V piatich bodoch vyššie nájdeš zhrnuté kompletné poplatky spojené s tvojím vycestovaním do USA a počas leta neplatíš žiadne agentúrne poplatky. A čo je najlepšie, pokiaľ odpracuješ celé leto (od 22. mája do 7. septembra), zamestnávateľ ti navyše vyplatí bonus 1 000 USD a preplatí 200 USD z nákladov na kurz plavčíka. Spolu teda dostaneš od zamestnávateľa bonus až 1200 USD. Počas leta počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

Prečo by si mal vycestovať do USA s nami (je toho naozaj dosť)?

 • overený a spoľahlivý zamestnávateľ, s ktorým spolupracujeme už 8 rokov,
 • bezplatná asistencia počas celého leta,
 • u nás neplatíš žiadny registračný poplatok a samozrejme žiadne agentúrne poplatky počas leta,
 • poplatok za kurz plavčíka prepláca zamestnávateľ vo výške 200 USD (pre viac info pozri vyššie),
 • bezplatné vyzdvihnutie na letisku po príchode do USA (na letisku Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 1 000 USD ak odpracuješ celé leto (od 22. mája do 7. septembra),
 • TOP referencie od našich študentov z predchádzajúcich rokov (pozri TU),
 • zariadené ubytovanie počas leta (gauč, postele, kuchynské vybavenie a pod. - žiadna nafukovačka),
 • garantované nadčasy preplatené 1,5 násobkom základnej mzdy (minimálne 15 USD na hodinu),
 • zamestnávateľa stretneš osobne už na Slovensku,
 • lifeguard mikina po skončení kurzu plavčíka,
 • garancia vrátenia peňazí, ak nevycestuješ do USA (pozri TU),
 • americký lektor na kurze plavčíka,
 • spolupráca s agentúrou CKM, ktorá zabezpečuje spoľahlivý proces získania víz, letenky a poistenia do USA,
 • počas leta sa nudiť nebudeš, lebo organizujeme viacero podujatí pre našich študentov (Lifeguard Olympics, Baseball game, trip do Ocean City, Post-season party a pod.).