Poplatky

U nás sa nestane, že by sme pred tebou niečo zatajili :-) Všetky poplatky, ktoré sú spojené s tvojím vycestovaním do USA, nájdeš nižšie aj s podrobným popisom. Počas leta neplatíš žiadne ďalšie poplatky akejkoľvek agentúre a celý zárobok ti zostáva. V USA však počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

1

Kurz plavčíka

100 $ * (Platíš Premier Aquatics pred alebo počas kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka ťa bude stáť 300 USD (cca 265 EUR). Zamestnávateľ ti ale preplatí na konci leta 200 USD vo forme dodatočného bonusu, bez ohľadu na tvoj príchod do USA. Pre vylúčenie pochybností dodávame, že poplatok preplácame študentom, ktorí budú počas leta pracovať pre Premier Aquatics.

K cene kurzu plavčíka si môžeš dokúpiť ubytovanie za 35 eur, resp. ubytovanie a stravu za 59 eur na osobu na celé trvanie kurzu. Viac informácií o kurze plavčíka nájdeš tu. Plavčícke kurzy u nás zabezpečujú 2 lektory z USA a jeden zo Slovenska. Aktuálne termíny našich kurzov plavčíka nájdeš TU

2

Programový poplatok vo WAT agentúre a SEVIS

234 $ * (platíš v agentúre - ideálne čím skôr, možnosť platiť iba menšiu zálohu a zvyšok až po podpise pracovnej zmluvy)

Áno, čítaš správne! Ak prídeš do USA do 22.5.2020, už teraz môžeš využiť 500 USD z bonusu (ktorý je v celkovej výške 1000 USD) na preplatenie nákladov vo Work and Travel agentúre. Tým pádom budeš platiť iba 234 USD. Ak nestíhaš vycestovať do USA do 22.5.2020, nie je to problém, ale vtedy si zaplatíš plnú sumu poplatku a Sevis (734 USD). Čiže stačí, ak vycestuješ do USA do 22.5.2020 a mi za Teba preplatíme 500 USD vo WAT agentúre! Fakt, neklameme :-) SEVIS je administratívny poplatok americkému ministerstvu zahraničných vecí, ktorý je povinnou súčasťou programu WAT USA.

3

Vízový poplatok ambasáde

160 $ (platíš v agentúre - počas marca až mája)

Platíš buď priamo ambasáde (v mene EUR) alebo prostredníctvom Work and Travel agentúry (taktiež v mene EUR, avšak poplatok je prepočítaný bezpečnostným kurzom agentúry). Ak si vyberieš možnosť uhradiť poplatok prostredníctvom agentúry, zúčastníš sa tzv. skupinového pohovoru a v agentúre za teba vybavia takmer všetko a ty len musíš prísť načas na vízový pohovor. Výška poplatku v EUR sa minulý rok pohybovala od 148 eur do 156 eur (v závislosti od aktuálneho výmenného kurzu eur/usd).

4

Cestovné poistenie

od 87 € (platíš v agentúre - po zakúpení letenky)

Cena tvojho cestovného poistenia záleží od dĺžky pobytu a pohybuje sa od 87 EUR (12 týždňov) do približne 115 EUR (16 týždňov). V agentúre ťa poistia na celú dobu tvojho pobytu v USA, čiže cena poistenia bude konečná (neobsahuje skryté doplatky a nemusíš sa nikde inde dopoisťovať). Zvoliť si môžeš aj tzv. komplexné poistnie, ktoré obsahuje aj poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu a pod. (takýto balík poistenia je o niečo drahší ako základný, viac informácii získaš v našej partnerskej agentúre).

5

Spiatočná letenka do USA

od 450 € (letenku si kupuješ počas januára až mája, ideálne čo najskôr, aby bola lacnejšia)

Cena letenky záleží od viacerých faktorov (aktuálne ceny leteckých spoločností, dátum zakúpenia, finálna destinácia v USA a pod.). Do New Yorku sa dá v pohode zakúpiť spiatočná letenka za sumu 400 až 500 EUR, ale odporúčame priletieť na letisko do Washingtonu D.C. (letisko IAD - Washington Dulles alebo DCA - Washington Ronald Reagan), pretože tam ťa na letisku vyzdvihne zamestnávateľ. Cena spiatočnej letenky do Washingtonu D.C. sa minulý rok pohybovala v priemere od 480 do 650 EUR.

Poplatky sa platie postupne a na úvod stačí zaplatiť kurz plavčíka resp. aspoň ubytovanie a stravu na kurz plavčíka - samozrejme, ak máš o ubytovanie a stravu počas kurzu plavčíka záujem. Máme obmedzený počet pracovných miest, tak naozaj neváhaj s registráciou.

U nás nemáme čo skrývať - pozri si kompletné pracovné podmienky na leto 2020 TUV piatich bodoch vyššie nájdeš zhrnuté kompletné poplatky spojené s tvojím vycestovaním do USA a počas leta neplatíš žiadne agentúrne poplatky. Navyše každému preplácame 200 USD z nákladov na kurz plavčíka. A čo je najlepšie, pokiaľ odpracuješ celé leto (od 23. mája do 7. septembra), zamestnávateľ ti navyše vyplatí bonus 1 000 USD. Spolu teda dostaneš od zamestnávateľa bonus až 1200 USD. Počas leta počítaj ešte s nákladmi na ubytovanie a stravu.

Prečo by si mal vycestovať do USA s nami (je toho naozaj dosť)?

 • overený a spoľahlivý zamestnávateľ, s ktorým spolupracujeme už 8 rokov,
 • bezplatná asistencia počas celého leta,
 • u nás neplatíš žiadny registračný poplatok a samozrejme žiadne agentúrne poplatky počas leta,
 • poplatok za kurz plavčíka prepláca zamestnávateľ vo výške 200 USD (pre viac info pozri vyššie),
 • bezplatné vyzdvihnutie na letisku po príchode do USA (na letisku Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 1 000 USD ak odpracuješ celé leto (od 23. mája do 7. septembra),
 • TOP referencie od našich študentov z predchádzajúcich rokov (pozri TU),
 • zariadené ubytovanie počas leta (gauč, postele, kuchynské vybavenie a pod. - žiadna nafukovačka),
 • garantované nadčasy preplatené 1,5 násobkom základnej mzdy (minimálne 15 USD na hodinu),
 • zamestnávateľa stretneš osobne už na Slovensku,
 • lifeguard mikina po skončení kurzu plavčíka,
 • garancia vrátenia peňazí, ak nevycestuješ do USA (pozri TU),
 • americký lektor na kurze plavčíka,
 • spolupráca s agentúrou CKM, ktorá zabezpečuje spoľahlivý proces získania víz, letenky a poistenia do USA,
 • počas leta sa nudiť nebudeš, lebo organizujeme viacero podujatí pre našich študentov (Lifeguard Olympics, Baseball game, trip do Ocean City, Post-season party a pod.).