Login Area

Close Login

Prihlásiť sa | Registrácia

Referencia: Tamara Kusá

Tamara

Tamara Kusá - leto 2014 a 2015

Minulé leto bolo to najlepšie leto aké som doteraz zažila! Užila som si veľa zábavy, spoznala nových ľudí, zlepšila angličtinu- no proste všetko, čo Vás len napadne. A aj keď to  môže znieť ako „klišé“, verte, že nie je. To všetko sa naozaj stane. Ale pekne poporiadku, ako som sa do Ameriky vlastne dostala?

Kebyže mi pred pár rokmi poviete, že ja budem pracovať niekde v zahraničí, asi by som Vás vysmiala. Naozaj. Takejto možnosti som sa veľmi bála, a to hlavne kvôli jazyku. No už ma nebavilo počúvať všetkých svojich priateľov ako rozprávali svoje príbehy z rôznych vzdialených krajín. Vtedy som si povedala: „Keď to zvládnu oni, ja tiež!“ Začala som premýšľať, čo by som tak mohla robiť. Prvé ma napadlo au-pair, ale to by asi na 3 mesiace nemalo moc veľký význam.

V tých časoch som spoznala spolužiačku, ktorá bola v lete v USA ako plavčíčka. Hneď sa mi tá myšlienka zapáčila- vodu mám rada, teplo tiež. Najprv som oslovila agentúru cez ktorú pracovala ona, no ich prístup sa mi vôbec nepáčil. Pomyslela som si, že potrebujem agentúru, ktorej môžem veriť a spoľahnúť sa na ňu. Je to práve ona, kto Vám môže pomôcť keď ste tak ďaleko od domova a nikoho tam nepoznáte. Vtedy mi dal kamarát kontakt na JOBinUSA.sk, vraj mám zavolať a uvidím. Tak som aj skúsila. Hneď pri telefonickom rozhovore mi bolo jasné, že toto bude môj „ochranca“. Postupovala som podľa krokov, ktoré mi poradili, zaregistrovala sa, absolvovala pohovor, kurz, kúpila letenku- no proste nabralo to na obrátkach.

Tamara- Premier AquaticsTamara - Premier Aquatics

Všetko sa zbehlo tak rýchlo, že som ani nemala čas rozmýšľať nad obavami. S kým pôjdem, ako zvládnem let, určite sa stratím ešte na letisku, nikdy predtým som totižto neletela. No aj tento problém sa vyriešil. Na kurze som spoznala jedno dievča, ktoré, takisto nemalo s kým letieť. Hneď sme sa spriatelili, dohodli spoločný let a dokonca nám umožnili aj spolu bývať. Všetko krásne vyšlo. Menšie komplikácie počas letov sme spolu ľahko zvládli a už sme tam boli, Washington D.C. WAU!

Na letisku nás čakali ľudia z Premier aquatics, aby nás odviezli na ubytovanie- mimochodom, opäť ma milo prekvapili. Žiadne staré, malé bungalovy aby na nás ušetrili. Krásne prostredie, plne zariadený byt, dve kúpeľne, k ubytovaniu bazén a posilka. A práca? No povedala by som, že taká platená dovolenka. Samozrejme ma nemôžete brať doslova. Je to práca zodpovedná, chránite predsa životy ľudí, najmä detí, ktoré v horúcich mesiacoch radi šantia v bazéne. Mali sme svoje povinnosti, snažili sme sa aby bolo všetko v najlepšom poriadku ale nebola tak namáhavá práca ako som si pred odletom myslela. Nepracovali sme každý deň, takže sme náš voľný čas mohli venovať spoznávaniu okolia, naozaj výhodného nakupovania a oddychovania. Až po sezóne sa začala skutočná dovolenka- Kings Dominion, New York, Miami. Jediné čoho ľutujem je, že som sa tak nerozhodla skôr. Veď predsa po škole sa už len tak ľahko nedostanete na 3 mesiace za „Veľkú mláku“. Jednoducho bola som tak nadšená, že o rok idem znova. Tentokrát by som rada vyžila ďalšiu z možností, ktorú Premier aquatics ponúka- kariérny rast. Budem sa uchádzať o pozíciu pool manager, tak mi držte palce a príďte taktiež...

Tamara NYCTamara NYTamara JOBinUSATamara JOBinUSA