Login Area

Close Login

Prihlásiť sa | Registrácia

Pre rodičov

Milí rodičia, vieme si predstaviť, že je pre Vás stresujúce poslať Vaše dieťa na celé leto do Ameriky a neustále správy o podvodoch pri sprostredkovaní práce Vaše pocity určite utvrdzujú. Preto sme sa rozhodli, že Vám venujeme nasledujúce slová, aby sme Vás uistili, že agentúra JOBinUSA.sk je tá najlepšia, ktorú si Vaše dieťa môže vybrať. Pôsobíme na trhu už šiesty rok a naše osobné skúsenosti s prácou v USA nám umožňujú najlepšie poradiť plavčíkom pred, počas a po návrate z USA. Okrem toho, našim priamym partnerom je CKM 2000 Travel, ktorá pôsobí na trhu viac ako 20 rokov, a tak máte záruku, že za Vaše peniaze dostanete sľúbené služby. Pre záujemcov o prácu plavčíka máme v ponuke J1 víza (určené pre denných študentov VŠ), ktoré oprávňujú Vaše dieťa v USA legálne pracovať a cestovať. Získať J1 víza a vycestovať tak na program Work and Travel USA je jedinečná príležitosť pre Vaše dieťa precestovať Spojené štáty, zlepšiť si angličtinu a zažiť nezabudnuteľné leto! Drvivá väčšina našich plavčíkov sa do USA vracia (počas štúdia na VŠ) aj niekoľkokrát.

Aby Vaše dieťa mohlo vycestovať do USA, je potrebné absolvovať proces jednotlivých krokov. Prvým krokom je registrovanie sa na našej stránke, následne záujemcu (Vaše dieťa) kontaktujeme a poskytneme potrebné informácie telefonicky alebo osobne. Ak sa záujemca rozhodne, že do USA pôjde cez našu agentúru, nasleduje osobný pohovor s budúcim zamestnávateľom. Americká firma, s ktorou spolupracujeme, príde na Slovensko a záujemca sa s jej predstaviteľmi stretne osobne. Pre úspešné absolvovanie pohovoru je potrebné ovládať základné znalosti angličtiny. Netreba sa pohovoru báť, veď do USA idú mnohí práve kvôli zlepšeniu angličtiny, s čím zamestnávatelia aj počítajú. Dávame do pozornosti našu garanciu vrátenia peňazí, a teda v prípade, že Vaše dieťa neprejde pohovorom so zamestnávateľom, agentúrny poplatok JOBinUSA vraciame v plnej výške. Pre viac informácii o garancii vrátenia peňazí kliknite TU.

Po absolvovaní pohovoru nasleduje kurz plavčíka, ktorý celý zabezpečuje naša agentúra za pomoci amerických lektorov. Na kurze sa budúci plavčíci naučia ako poskytnúť prvú pomoc, základné záchranné techniky, technické informácie o bazénoch a pod. Následne získajú certifikát od American Red Cross. Plavecké zručnosti sú potrebné, ale na kurze plavčíka nie je pre plavecký test (3 x 100 metrov) stanovený časový limit. Plavecký test v minulom roku úspešne zvládli takmer všetci naši klienti. Okrem certifikátu plavčíka od Amerického červeného kríža získajú absolventi kurzu aj neoceniteľné životné skúsenosti – ako poskytnúť prvú pomoc, techniky oživovania a iné.

Po absolvovaní kurzu plavčíka je potrebné získať víza na ambasáde, kde idú naši klienti po skupinkách a absolvujú rozhovor s pracovníkom ambasády. Po získaní víz nasleduje zakúpenie letenky a poistenia. Celý proces získania víz, zakúpenia letenky a poistenia zabezpečuje náš partner CKM 2000 Travel. Začiatočné náklady sú vyššie, ale platia sa postupne a väčšina študentov si ich zarobí späť.

Pred cestou do USA plavčíkov pravidelne informujeme, aby na nič nezabudli, čo je dôležité si so sebou zobrať, čo je potrebné vybaviť po príchode do USA a pod. Všetkých našich plavčíkov na letisku čaká zamestnanec americkej firmy, čo je ďalšia výhoda, ktorú si mnohí neuvedomujú. Zamestnanec americkej firmy odvezie všetkých našich klientov na zariadený apartmán. Apartmán je vybavený základnými príslušenstvom na varenie (taniere, príbory, hrnce), vybavenou obývačkou (gauč, stôl, stoličky) a posteľami (bez vankúša a periny) – nie nafukovacími matracmi. Lokalita apartmánov je v okruhu do 100 kilometrov od hlavného mesta USA – Washingtonu, D.C. a lokalita bazénov, kde plavčíci pracujú je zvyčajne do 5 kilometrov od apartmánu (pričom maximálna vzdialenosť je 6 míľ = 9,6 km). Plavčíci dochádzajú do práce na bicykli, ktorí si zakúpia po prílete do USA.

Okrem toho, že máme dlhoročné skúsenosti s americkým zamestnávateľom, je pravdepodobné, že jeden z našich zamestnancov bude prítomný v USA počas leta 2018 (tak ako tomu bolo aj počas leta 2013 a 2015) a bude k dispozícii našim klientom 24 hodín denne.

Milí rodičia, je však potrebné si uvedomiť, že zmyslom a činnosťou našej agentúry nie je starať sa o Vaše dieťa počas celého pobytu v USA, ale podať mu pomocnú ruku keď to je potrebné. To, ako sa Vaše dieťa presadí v USA závisí len a len od neho. My Vám vieme garantovať maximálny štandard služiebnonstop asistenciu počas pobytu v USA a pracovnú zmluvu. Spolupracujeme len s overeným zamestnávateľom a preto vieme, že všetky podmienky pracovnej zmluvy budú dodržané. V prípade núdze je nonstop v USA k dispozícii tzv. sponzor (organizácia, ktorá dohliada na program Work and Travel USA), takže sa naozaj nie je treba obávať!

Veríme, že sme Vám poskytli základné informácie - samozrejme, ide len o stručný popis, ktorý približuje činnosť našej agentúry. Na akékoľvek otázky Vám s radosťou odpovieme na info@jobinusa.sk alebo 0905 750 626.

 

Team agentúry JOBinUSA.sk